Sections

2024 Group Stage matches may start on 1 April & must be completed no later than Monday 24th June.

 

Each Group has been assigned a Holt Shield Committee Member who should be the first point of contact for queries, issues etc.

 

Contact details for each Committee Member are provided on the Contact tab above.

 

Section 1

Section 2

Section 3

Cairndhu

Dunmurry

Carrickfergus

Belvoir Pk

Greenisland

Balmoral

Ballyclare

Blackwood

Shandon Pk

Ormeau

Clandeboye

Hilton

 

 

 

Section 4

Section 5

Section 6

Carnalea

Edenmore

Ballymena

Royal Belfast

Massereene

Donaghadee

Larne

Knock

Holywood

Cliftonville

Whitehead

Fortwilliam

 

 

 

Section 7

Section 8

 

Lisburn

Bangor

 

Scrabo

Malone

 

Kirkistown

City of Belfast

 

Colin Valley

Rockmount

 

Results

 

All match results to Darryl Flannagan by text to 07899 915 937 or by email to dazleg@live.com.

Knock-Out Stages

Section Winners & Runners Up will contest Round 2/Last 16.

 

The Draw will be seeded from 1 - 16 based on the total points scored in Round 1.

 

In each Knock-Out Round the team named first hosts the first leg.

 

Format for Knockout matches: Played over 2 separate legs of 5 man teams.

LAST 16 to be played no later than Mon 22nd July:

 

Club

 

 

 

Club

 

1

Royal Belfast  

v

16

Blackwood  

8

City of Belfast  

v

9

Fortwilliam  

4

Dunmurry   

v

13

Ormeau  

5

Carrickfergus  

v

12

Scrabo  

2

Belvoir  

v

15

Massereene  

7

Holywood  

v

10

Rockmount  

3

Edenmore  

v

14

Cliftonville  

6

Hilton

 

v

11

Kirkistown

 

 Committee members assigned to each match as follows:

Ian McNaught: Royal Belfast v Blackwood & Dunmurry v Ormeau

Tony Campbell: Carrick v Scrabo & Belvoir v Massereene 

Johnny Greer: City of Belfast v Fortwilliam & Holywood v Rockmount

Colin Crozier: Edenmore v Cliftonville & Hilton v Kirkistown

 

QUARTER FINAL to be played no later than Monday 12th August:

 

 

Club

 

 

 

Club

 

 

   

v

     

 

   

v

     

 

   

v

     

 

 

 

v

 

 

 

Committee member assigned to each match as follows:

 

SEMI FINAL to be played no later than Monday 2nd September:

 

Club

 

 

 

Club

 

 

   

v

     

 

 

 

v

 

 

 

Committee member assigned to each match as follows:

 

FINAL to be played no later than Monday 30th September:

 

Club

 

 

 

Club

 

 

 

 

v

 

 

 

 

Committee member in charge of final: